EGYEDI KÉSZÍTÉSŰ NATÚR TERMÉKEK

Szappanok, kozmetikumok természetes alapanyagokból - tartósítószerek és egyéb mesterséges anyagok nélkül

VESZÉLYES ÖSSZETEVŐK A TESTÁPOLÓSZEREKBEN!

 

Mielőtt a lelkes háziasszonyok által MLM-ben forgalmazott exkluzív kozmetukait megrendelné, vagy a multik polcairól a kosarába pakolná a milliárdokért reklámozott és ezáltal biztos kiváló termékeket, OLVASSA EL ÖN IS az összetevőket!

 

 

Miért jelentenek potenciális veszélyforrást a vegyszergyárakban készített kozmetikumok?

 

 

Nemcsak a levegőben, és az élelmiszerekben találhatunk szennyeződéseket és mérgező anyagokat. Számos kozmetikum és háztartási tisztítószer is tartalmazhat veszélyes kémiai anyagokat, melyek egészségkárosító hatásukról ismertek.

 

 

Miért teszik a mérgeket a kozmetikumokba?

 

1. A profit. Olcsó alapanyagból jó marketinggel drágán lehet eladni a silány és veszélyes terméket.

 

2. Veszélyes hulladékok. A kozmetikumba beletéve, nem kell gondoskodni a megsemmisítésükről, majd a felhasználó lefolyatja a csatornán...

 

 

Sok káros kémiai hatóanyag rendkívül kis méretű molekulákból áll. Ezek a molekulák a bőrön keresztül a szervezetbe juthatnak, ahol a vérkeringés elszállítja őket a létfontosságú szervekhez majd testünk különböző részeiben – a szervekben, szövetekben - lerakódnak, és ott súlyos károkat okozhatnak.

 

A testápoló szereknél nemcsak arra kell ügyelnünk, hogy mit tartalmaznak, nagyon fontos azt is szem előtt tartanunk, hogy mit NEM tartalmaznak!

 

A PITTSBURGHI EGYETEM KUTATÁSAI MEGÁLLAPÍTOTTÁK, HOGY A BŐRÖN ÁT KÉTSZER OLYAN KÖNNYEN SZÍVÓDNAK FEL A KÁROS ANYAGOK, MINT AZ EMÉSZTŐRENDSZEREN KERESZTÜL.

 

TALÁN BIZTONSÁGOSABB LENNE KOZMETIKUMAINKAT MEGENNI, MINTSEM MAGUNKRA KENNI…

 

Prof. Dr. Samuel Epstein

 

/alternatív Nobel díjas tudós, rákkutató, a Rákmegelőzési Szövetség elnöke/

 

 

ALUMÍNIUM: A fémek közé tartozó elem, amit például repülőgép-alkatrészek előállításánál használnak, valamint izzadás gátló szerek /dezodorok/, sav gátlók és baktériumölő szerek fő alkotóeleme. Az alumínium szoros összefüggésbe hozható az Alzheimer-kórral /a 80 év felettiek 20%-át érinti/ és a mellrák kialakulásával/második leggyakoribb rákos megbetegedés a világon/. Európában az emlőrák túlélési esélye tekintetében Magyarország a legrosszabbak közé tartozik.

 

 

DIETHANOLAMINE /DEA/: Színtelen, vagy kristályos alkohol, amit oldószerekben, emulgeátorokban és tisztítószerekben alkalmaznak. Hidratáló termékekben és testápolókban is használják a bőrt puhító hatása miatt. Ha a DEA-t nitrátokkal együtt dolgozzák fel, egymással reakcióba lépve rákkeltő nitrozamin keletkezhet. Habár a korábbi tanulmányokban a DEA önmagában nem volt rákkeltő anyagként ismert, a legújabb tanulmányok azt mutatják, hogy nitrátokkal való egyesülés nélkül is okozhat rákot. A DEA többek között a bőrt és a nyálkahártyát ingerelheti.

 

 

FLUORID, SODIUM FLUORIDE /NÁTRIUM FLOUORID/: A fluorid egy erős sejtméreg, ami potenciális rákkeltő hatású. Belgiumban minden fluorid-tartalmú fogkrémet betiltottak. A nátrium-fluorid erős maró hatású, mérgező anyag. Leginkább a fa impregnálására, vagyis vízállóvá tételére használják. Tartósítószerként különféle ipari területeken is alkalmazzák. A nátrium-fluoridot szervetlen, vagy szerves kötésben a fogápoló szerekben fordulhat elő. Potenciális rákkeltő hatású.

 

 

FORMALDEHYDE /FORMALDEHID/ ÉS SZÁRMAZÉKAI: /Bronidox, bronopol, diazolidinyl-karbamid, diazolidinyl-urea, DMDM Hydantoin, imidazolidinyl-urea, 2 –bromo-2nitropropán- 1,3 –diol, 5 –bromo- 5 –nitro- 1,3 –dioxán/. Színtelen, mérgező gáz, irritáló hatású és rákkeltő. Vízzel keverve fertőtlenítőszerként, rögzítőszerként, vagy konzerválószerként alkalmazzák. Sok kozmetikai termékben és leginkább a hagyományos körömápoló szerekben találjuk. A formaldehidek rákkeltő anyagok, amelyek már csekély mennyiségben is irritálhatják a nyálkahártyákat, és allergiát válthatnak ki.

 

 

ÁSVÁNYI OLAJ /MINERAL OIL: PARAFFIN, PARAFFIN OIL, PARAFFINUM LIQUIDUM, PETLOLATUM/: Az ásványi olajat a kozmetikai ipar kedvelt, olcsó nyersanyagként használja. Elzárja a pórusokat, így a mérgek és a szennyező anyagok nem tudnak többé kiválni, és mint salakanyag a bőr alsóbb rétegeiben maradnak. Ez gyorsíthatja a bőr öregedését. Paraffinum liquidium: egy nyersolaj /petróleum/ származéka. Ipari felhasználásakor leginkább kenőolajként alkalmazzák. Az ásványolaj egy finom, filmszerű réteget képez a bőr felszínén, így a toxinok, a nedvesség és egyéb, a bőr által termelt anyagok elől elzárja az utat. A bőr nem tud normálisan lélegezni, így az oxigén sem juthat át a sejtfalon. Petrolatum /petrolátum/: petróleum bázisú zsír, melyet az iparban kenőanyagként használnak.

 

 

PHTALAT /FTALÁT/: Az alkohol denaturálásához és műanyagok lágyításához használják. A bőr felszívja a ftalátot, amely így befolyásolhatja annak védelmi mechanizmusát. A ftalátok károsíthatják a májat, vese- és hererákot idézhetnek elő, ezen kívül úgy hathatnak, mit egy hormon.

 

 

PROPYLENE GLYCOL /PROPILÉN-GLIKOL/: Az ásványi olajok egyik kozmetikai formája, amely a fék-és hidraulikafolyadékokban és az ipari fagyállókban egyaránt megtalálható. A bőr- és hajápoló szerekben a Propylene Glycolt /Propilén-Glikol/ hidratálóként használják, mivel megakadályozza a nedvesség eltávozását. Az ipari biztonsági adatlapok óva intik a felhasználókat attól, hogy a Propylene Glycol /Propilén-Glikol/ a bőrünkre kerüljön, mert erősen irritáló, valamint máj- és veseelégtelenséghez vezethet.

 

 

SODIUM LAURYL SULFATE, SLS /NÁTRIUM-LAURIL-SZULFÁT/: Agresszív, erős zsírtalanító hatású mosószer-alapanyag. Habképző hatása miatt majdnem minden kereskedelmi forgalomban lévő samponban, borotvahabban, fogkrémben, habfürdőben és további kozmetikumokban jelen van. Az iparban erős tisztítószerként használják: a padlótisztítókban, a gépi zsírtalanítókban és az autómosószerekben is előfordul. A Sodium Lauryl Sulfate a leggyakoribb bőrallergénnek számít. Az agyban, a szívben és a májban lerakódva  maradandó károsodáshoz vezethet, valamint lelassíthatja a gyógyulás folyamatát. Felnőtteknél szürke hályogot okozhat, gyermekeknél pedig megakadályozhatja a szemük megfelelő fejlődését. Gyógyszertárakban Nátrium Lauryl Szulfátként kapható,. A csomagoláson a következő figyelmeztetés olvasható: belégzése és lenyelése káros az egészségre. Irritálja a légzőszerveket és a bőrt. Veszélyes, komolyabb szemkárosodást okozhat. Szembe kerülése esetén alaposan öblítse ki, és forduljon orvoshoz! Bőrre kerülése esetén bő vízzel azonnal le kell mosni! Munka közben ajánlott védőöltözet és védőszemüveg viselése. Lenyelése esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, és a címkét, vagy a csomagolást meg kell mutatni!

 

 

SODIUM LAURETH SULFATE, SLES /NÁTRIUM-LAURIL-ÉTER-SZULFÁT/: A SLES az SLS alkoholos formája. Kevésbé irritáló, azonban komoly kiszáradást okozhat. A sodium Lauryl Sulfate-hoz hasonlóan majdnem minden kereskedelmi forgalomban lévő samponban, borotvahabban, fogkrémben, habfürdőben és további kozmetikumokban habképzőként van jelen. Már néhány samponos kezelés által is jelentős nitrit-mennyiség juthat a vérkeringésbe. Ugyanúgy jelen van a babasamponokban és a babafürdetőkben is. Ezen kívül a hölgyek esetében hamis ösztrogén hormonhatást válthat ki. Növelheti a méhrák, mellrák, nyirokmirigyrák kialakulásának veszélyét, és menstruációs panaszokat okozhat.

 

 

TALC /TALKUM/: Lágy, szürkészöld színű anyag, amit tömegnövelőként, vagy púder-alapanyagként alkalmaznak. A talkum belélegzése rákot okozhat. Ezen kívül talkummal történő érintkezés petefészekrák kialakulásában is szerepet játszhat.

 

 

Az amerikai Munkabiztonsági és Egészségvédelmi Hivatal /OSHA/2983 vegyi anyagot vizsgált be a testápoló szerekben. Ezek közül az anyagok közül

 

 

- 884 mérgező

 

- 146 közülük daganatot/tumort okozhat

 

 

- 376 bőr- és szemirritációhoz vezethet

 

 

- 314 biológiai elváltozásokat idézhet elő

 

 

- 218 szaporodási nehézségekhez vezethet

 

Néhány példa a lehetséges egészségre veszélyes összetevőkre:

 

 

SZÁJVÍZ: alkohol, ízesítőszer, Sodium-Lauryl-Sulfate

 

 

FOGKRÉM: Fluor, Sodiumfluoride, Sodium-Lauryl/Lauret-Sulfate, Propylene Glycol /Propilén-Glikol/, Saccharin /Szacharin/

 

 

SAMPON: Diethanolamine, Phtalat /Ftalát/, LAS-Tenside, Oxybenzon, Propylene Glycol /Propilén-Glikol/, Sodium-Lauryl/Laureth-Sulfate

 

 

HAJKONDÍCIONÁLÓ: Diethanolamine, Propylene Glycol /Propilén-Glikol/

 

 

BOROTVAHAB, VAGY ZSELÉ: Diethanolamine, Propylene aGlycl /Propilén-Glikol/, Sodium-Laurxl-Sulfate

 

 DEZODOROK: Alumíniumsók, Propane, Butane /Propánbután/, Propylene Glycol /Propilén-Glikol/, Talc /Talkum/, alkohol

 

 TUSFÜRDŐK ÉS SZAPPANOK: Diethanolamine, SodiumLauryl/Laureth-Sulfate

 

 BŐRÁPOLÓ KRÉMEK: Formaldehyde /Formaldehid/, ásványi olaj alapú glicerin, kaolin,  ásványi olaj, parfüm, petrolátum, Polyethylene Glycol /Polietilén-Glikol/ /PEG/ Propylene Glycol /Propilén-Glikol/

 

 SZÍNEZETT NAPPALI KRÉMEK/MAKE-UP: Polyethylene Glycol /Polietilén –Glikol6 /PEG/ ásványi olaj, parfüm, Propylene Glycol /Propilén-Glikol/, ásványi olaj alapú glicerin



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 2
Heti: 12
Havi: 6
Össz.: 27 493

Látogatottság növelés
Oldal: Veszélyes összetevők
EGYEDI KÉSZÍTÉSŰ NATÚR TERMÉKEK - © 2008 - 2024 - naturtermek.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »